Klaipėdos universiteto ligoninėje lankėsi Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje J.E. Elizabeth Boyles

2026 06 03
Klaipėdos universiteto ligoninėje lankėsi Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje J.E. Elizabeth Boyles

Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) lankėsi Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje J.E. Elizabeth Boyles. Vizito metu ambasadorė susitiko su KUL vadovų komanda, klinikų ir centrų lyderiais, atstovaujančiais įvairias medicinos sritis.

Viešniai pristatyta KUL veikla, klinikinės kompetencijos, mokslo potencialas, vykdomi projektai bei ligoninės ateities vizija. Susitikime daug dėmesio skirta galimoms Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimo kryptims sveikatos priežiūros ir gyvybės mokslų srityse.

Pasak ambasadorės, sveikatos sektorius Jungtinei Karalystei yra viena iš strateginių sričių, todėl vizito metu aptartos galimos partnerystės onkologijos, oftalmologijos, medicininės genetikos, neurologijos, radiologijos, patologijos ir kitose pažangios medicinos kryptyse.

KUL generalinis direktorius prof. dr. Audrius Šimaitis pažymėjo, kad tokie susitikimai atveria naujas galimybes stiprinti tarptautinius ryšius, dalytis patirtimi ir kurti pacientams vertę teikiančias partnerystes.

„Tarptautinis bendradarbiavimas yra būtinas siekiant diegti pažangiausius gydymo metodus, skatinti mokslo iniciatyvas ir stiprinti specialistų kompetencijas. Jungtinėje Karalystėje dirbau beveik du dešimtmečius, per kuriuos iš arti pažinau šios šalies sveikatos sistemos stiprybes, akademinės medicinos tradicijas. Šiandien turime puikią galimybę šią patirtį panaudoti kuriant naujas partnerystes tarp Klaipėdos universiteto ligoninės ir Jungtinės Karalystės institucijų. Dėkojame ambasadorei už skirtą dėmesį ir atvirumą bendradarbiavimui“, – sakė A. Šimaitis.

Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje E.  Boyles dėkojo KUL komandai už galimybę susipažinti su ligoninės veikla, specialistų kompetencijomis ir plačiu teikiamų paslaugų spektru.

„Jau pradėjome bendradarbiavimą onkologijos srityje, o šiandien išgirdusi, kiek daug svarbaus darbo atlieka įvairūs jūsų ligoninės padaliniai, tikiu, kad galime atrasti dar daugiau bendrų sąlyčio taškų ir prasmingų iniciatyvų. Buvo išties įdomu ir naudinga pamatyti jūsų sukauptas kompetencijas bei išgirsti apie jūsų veiklą“, – sakė ambasadorė E. Boyles.

Sutarta tęsti dialogą dėl konkrečių bendradarbiavimo krypčių, kurios galėtų prisidėti prie medicinos inovacijų plėtros, mokslinių iniciatyvų ir pažangių sveikatos priežiūros sprendimų kūrimo.

KUL Komunikacijos tarnyba

Paskutinį kartą redaguota: 2026-06-03 15:59:55
Prenumeruoti naujienlaiškį