
Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) veikiantis Reumatologijos skyrius ir dienos stacionaras tampa vis svarbesniu gydymo centru Vakarų Lietuvoje. Čia pacientams, sergantiems sisteminėmis reumatinėmis ligomis, teikiamos pažangios gydymo paslaugos. Jų per pirmąjį šių metų pusmetį stacionare suteikta 1 000 paslaugų, o poreikis ir toliau nuosekliai auga.
Dienos stacionare gydomi pacientai, sergantys reumatoidiniu artritu, psoriaziniu artritu, sistemine raudonąja vilklige, vaskulitais ir kitomis sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis. Jiems stacionare taikoma biologinė terapija ir skiriamas kitas medikamentinis gydymas be būtinybės gulėti ligoninėje. Vietoj kelių dienų hospitalizacijos pakanka atvykti į paskirtą procedūrą ir po jos grįžti į įprastą gyvenimą – tai ženkliai keičia pacientų gyvenimo kokybę.
„Anksčiau tokie pacientai būdavo hospitalizuojami vien tam, kad būtų galima suleisti ar lašinti sudėtingesnius vaistus. Džiaugiamės, kad jau kuris laikas šį gydymą, įskaitant intraveninę biologinę terapiją, galime taikyti ambulatoriškai“, – sakė gydytojas reumatologas Mindaugas Sakalauskas.
Jis primena, kad biologinė terapija – tai pažangus gydymas, skirtas autoimuninėms reumatologinėms ligoms. Jis slopina specifinius uždegiminius imuninės sistemos komponentus ir taikomas tais atvejais, kai įprasti vaistai neveiksmingi arba liga sunkiai valdoma.
Pasak M. Sakalausko, Reumatologijos dienos stacionaro pacientams, kurie jau gauna gydymą, nereikia papildomos registracijos – vizito pas gydytoją vizito metu iš karto paskiriamas konkretus procedūros laikas. Tokia praktika sumažina administracinį krūvį, leidžia išvengti laukimo eilių ir užtikrina aiškų gydymo kelią.
„Mums svarbu, kad paslaugos būtų prieinamos, jas pacientai galėtų gauti patogiai, todėl nuolat tobuliname procesus. Dabar net jei biologinė terapija paskirta Vilniuje ar Kaune, ją galima tęsti Klaipėdoje. Tai reali pagalba žmonėms, kurie nori gydymo arčiau savo namų“, – kalbėjo M. Sakalauskas.
Savo patirtimi dalijasi ir pacientė Audronė iš Tauragės rajono, jau šešerius metus serganti reumatoidiniu artritu. Biologinė terapija dienos stacionare jai taikoma kas aštuonias savaites.
„Dienos stacionaro paslaugos – patogu, aišku ir greita. Džiaugiuosi, kad nebereikia dienas leisti ligoninėje, o gydymą galiu gauti tiesiog atvykusi procedūrai paskirtu laiku. Vizito metu iškart suplanuojami tolimesni apsilankymai. Pradėjus taikyti biologinę terapiją, gyvenimas visiškai pasikeitė. Anksčiau negalėjau net pakelti rankų – skausmas buvo didžiulis, o dabar situacija kardinaliai pasikeitusi. Vėl galiu džiaugtis gyvenimu ir kartu su medikais valdyti ligą“, – pasakojo moteris.
Be biologinės terapijos, Reumatologijos konsultacinėje poliklinikoje ir dienos stacionare pacientams taip pat teikiama osteoporozės, neurologinių bei gastroenterologinių ligų medikamentinė terapija. Čia atliekami echoskopiniai tyrimai, kapiliaroskopija, sisteminių ligų ištyrimas – visa tai leidžia išsamiai įvertinti paciento būklę ir koreguoti gydymą pagal poreikį.
Į Reumatologijos dienos stacionarą pacientus nukreipia KUL gydytojai reumatologai, vadovaudamiesi tarptautiniais ligų gydymo algoritmais.
KUL Komunikacijos tarnyba