
Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Infekcijų kontrolės tarnyba primena, kad kiekvienų metų gegužės 5 dieną pasaulyje minima Pasaulinė rankų higienos diena, kurią nuo 2009 metų inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Ši diena kviečia visus – pacientus, jų artimuosius, lankytojus ir medicinos personalą – atkreipti dėmesį į vieną iš paprasčiausių, bet svarbiausių veiksmų sveikatos priežiūros srityje – tinkamą rankų higieną.
Kodėl tai svarbu?
Sveikatos priežiūros įstaigose, ypač ligoninėse, pacientai dažnai būna silpnesnio imuniteto, jiems atliekamos invazinės procedūros, naudojami įvairūs medicinos prietaisai, gydomos atviros žaizdos. Visa tai sudaro palankias sąlygas bakterijų ir virusų plitimui. Net viena praleista rankų dezinfekavimo procedūra gali tapti infekcijos plitimo grandinės dalimi.
Tyrimai rodo, kad tinkama ir reguliari rankų higiena gali sumažinti hospitalinių (ligoninių) infekcijų riziką net iki 50 proc. Todėl dezinfekuodami rankas mes saugome ne tik save, bet ir savo artimuosius, kitus pacientus bei gydymo įstaigos darbuotojus.
Rūpinkimės vieni kitais
KUL Infekcijų kontrolės tarnybos specialistai nuolat primena pacientams ir lankytojams apie rankų higienos svarbą bei pasirūpina, kad dezinfekavimo priemonės būtų lengvai prieinamos visiems.
Pasaulinės rankų higienos dienos proga kviečiame kiekvieną prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo ligoninėje – nepamirškite dezinfekuoti rankų atvykę, lankydami artimuosius ar išvykdami iš gydymo įstaigos.
Tinkamai ir laiku atliekama lankytojų rankų dezinfekcija yra viena svarbiausių infekcijų plitimo prevencijos priemonių ligoninėje – padidintos rizikos aplinkoje. Ji padeda sumažinti infekcijų plitimo riziką. Dezinfekuodami rankas lankytojai saugo ne tik savo sergančius artimuosius, bet ir kitus pacientus bei ligoninės personalą. Minint Pasaulinę rankų higienos dieną Infekcijų kontrolės tarnybos specialistai primena lankytojams rankų higienos reikšmę slaugant artimuosius ir užtikrina, kad ligoninėje rankų dezinfekavimo priemonės būtų lengvai prieinamos.
Informacija parengta įgyvendinant projekto „Antimikrobinio atsparumo valdymo plėtojimas“, „Infekcijų prevencijos ir valdymo stacionarinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose modelio bandomąjį diegimą“.