Naujienos

Informacija pacientams

2020-05-15

PLANINIŲ AMBULATORINIŲ KONSULTACIJŲ TEIKIMO  KARANTINO LAIKOTARPIU KLAIPĖDOS UNIVERSITETINĖJE LIGONINĖJE

 

TVARKA

 

BENDROS NUOSTATOS

Klaipėdos universitetinės ligoninės planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų  teikimo tvarka nustato kaip teikiamos planinės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos Covid-19 karantino metu.

 

PLANINIŲ AMBULATORINIŲ PASLAUGŲ  TEIKIMO PRIORITETAI

 

Šiuo metu prioritetas bus teikiamas nuotolinių konsultacijų teikimo būdui.

Tiesioginio kontakto su pacientu konsultacijos bus teikiamos, jei dėl specifikos paslaugos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu arba nesuteikus tiesioginės konsultacijos, galėtų pablogėti paciento būklė, ar tuo atveju, kai nuotolines konsultacijas teikiantis specialistas nusprendžia, kad neužtenka duomenų apie sveikatos būklę, reikalinga apžiūra ir/arba papildomi tyrimai.

 

PACIENTŲ REGISTRACIJA BEI TEIKIAMŲ PASLAUGŲ REIKALAVIMAI

Nuotolinei ambulatorinei konsultacijai pacientas registruojamas KUL interneto svetainėje nurodytais telefonais ir tik turint šeimos gydytojo arba specialisto/konsultanto siuntimą (f. E027).

 

Kontaktinei konsultacijai tiesiogiai su pacientu dėl susirgimo specifiškumo (sergant akių ligų, onkologinėmis ligomis, ausų, nosies, gerklės ligomis, odos ligomis, urologinėmis, ginekologinėmis, koloproktologinėmis ligomis ir pan.) be nuotolinės konsultacijos gali registruoti pacientą tik šeimos gydytojas.

 

PACIENTŲ SRAUTŲ VALDYMO PRINCIPAI

1. Teikiant tiesioginio kontakto ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, vykdoma griežta patenkančių asmenų kontrolė:

1.1. nuo virusinės infekcijos simptomų neturinčių pacientų atskiriami vyresni nei 60 m. ir (arba) lėtinėmis ligomis sergantys pacientai paskiriant atitinkamas savaitės dienas arba atitinkamas valandas – pagal susirgimo profilį. Tai neturėtų būti taikoma onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, skubos tvarka konsultuojamiems pacientams.

1.2. patekus į patalpas, skirtas ambulatorinėms paslaugoms teikti, pacientui matuojama temperatūra, patikrinama pagal sąrašus ar pacientas atvyko laiku. Jei atvyko per anksti, pacientas nukreipiamas palaukti ne ambulatorinio skyriaus patalpose. Pacientas dezinfekuoja rankas eina prie registratūros langelio, atlieka formalumus ir pildo informuoto paciento deklaraciją dėl COVID-19. Esant galimybei pacientas nukreipiamas tiesiogiai prie gydytojo kabineto, prieš tai užpildžius informuoto paciento deklaraciją dėl COVID-19 prevencijos

1.3. medicinos darbuotojas, kuris matuoja temperatūrą, užtikrina, kad pacientas dėvėtų medicininę kaukę, laikytųsi saugaus 2 m. atstumo, jei tektų palaukti eilėje.

1.4. jei, pamatavus temperatūrą, pacientas karščiuoja 37,1 ir daugiau bei turi COVID-19 ligos požymių (skauda gerklę, sausas kosulys, dusulys), toliau į ambulatorinio konsultacinio skyriaus patalpas neįleidžiamas, nukreipiamas į priėmimo skubios pagalbos skyrių IV korpuse, kuriame teikiamos paslaugos COVID-19 infekuotiems pacientams. Apie tai informuojamas vyriausiasis gydytojos arba jo įgaliotas asmuo ligoninėje nustatyta tvarka.

1.5. pacientai į patalpas, skirtas ambulatorinėms paslaugoms teikti, patenka griežtai nustatytu laiku, įleidžiami likus ne daugiau 10 min. iki paskirto vizito. Pacientas į patalpas įleidžiamas vienas (esant poreikiui - ne daugiau kaip vienas lydintis asmuo). Laukdami patekimo į ASPĮ pacientai vienas nuo kito privalo laikytis saugaus 2 m. atstumo.

1.6. paskirti tyrimai, procedūros kiek įmanoma turi būti  atlikti vieno vizito metu, išskyrus tuos atvejus kai jų negalima atlikti dėl procedūros specifiškumo ar skirtingų laukimo eilių.

 

 

Tvarka patvirtinta Klaipėdos universitetinės ligoninės

vyriausiojo gydytojo 2020-05-12 įsakymu Nr. 91 p. 9

Atgal