Naujienos

Unikalus atvejis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje: iš skrandžio pašalinta per kilogramą svetimkūnių

2021-09-30

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai iš paciento skrandžio operacijos metu pašalino daugiau kaip kilogramą vinių, varžtų, veržlių, medvaržčių ir kitų svetimkūnių. 

Pasak operaciją atlikusio Pilvo ir endokrininės chirurgijos skyriaus chirurgo Šarūno Dailidėno, svetimkūniai pacientų virškinamajame trakte nėra reti, tačiau šis atvejis unikalus jų gausa.

Pacientas kreipėsi dėl pilvo skausmų. Apie tai, kad jau kurį laiką jis rijo vinis, britvas ar kitus daiktus, asmuo neprasitarė. Šis netikėtas faktas paaiškėjo aptikus svetimkūnius rentgeno nuotraukoje. „Kadangi endoskopiškai tokio kiekio svetimkūnių pašalinti neįmoma, juos skubiai šalinome chirurginiu būdu. Tris valandas trukusios operacijos metu, su rentgeno kontrole, pašalinti visi, net patys smulkiausi paciento skrandyje buvę svetimkūniai“, - pasakojo Š. Dailidėnas. 

Po operacijos paciento būklė stabili. Po sėkmingos operacijos jis toliau stebimas ir  gydomas ligoninėje. 
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – didžiausia chirurgijos klinika Vakarų Lietuvos regione. Ligoninėje per metus įprastai iš viso atliekama virš 30 tūkst. Operacijų. Iš jų – virš 3 tūkst. Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinikoje.

Atgal