Naujienos

 • Dėl Vertebroneurologijos skyriaus veiklos

  2023-07-28

  Nuo rugpjūčio 1 d. laikinai sustabdyta Klaipėdos universiteto ligoninės filialo "Klaipėdos ligoninė" Vertebroneurologijos skyriaus veikla.

  Pacientai, kuriems reikalingas tolimesnis stacionarinis gydymas, perkelti į Nervų ligų skyrių.

  Naujai į Vertebroneurologijos skyrių dėl planinio gydymo besikreipiantys pacientai laikinai nukreipiami į Nervų ligų ir Insultų skyrius. Planinė registracija galima tel. 846 396 638 arba 846 396 628.

  plačiau
 • V. Janušonį keičia S. Raugelė

  2023-07-03

  Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ direktorius prof. habil. dr. Vinsas Janušonis baigia savo kadenciją ir ilgametį darbą ligoninėje. Nuo liepos šias pareigas perima prof. dr. Saulius Raugelė.

  V. Janušonis buvusioje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – dabar filiale „Klaipėdos ligoninė“, pradėjo dirbti 1981 metais vyriausiojo gydytojo pavaduotojo pareigose. Po metų tapęs šios įstaigos vadovu, jis pradėjo dar visai naujai įkurtos įstaigos brandos ir raidos periodą.

  V. Janušonio vadovavimo laikotarpį lydėjo ne vienas garbingas įvertinimas ir pasiekimas. Ilgamečiam vadovui skirtas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklas ir daug kitų apdovanojimų.

  Nuo 2023 metų sausio mėnesio, reorganizavus Klaipėdos universitetinę ligoninę ir įsteigus Klaipėdos universiteto ligoninę, V. Janušonis tapo filialo „Klaipėdos ligoninė“ direktoriumi iki liepos 1 d., kada baigiasi terminuota darbo sutartis.

  Klaipėdos universiteto ligoninės vadovybė bendruomenės vardu dėkoja profesoriui už ilgametį, nuoseklų ir atsakingą darbą bei linki visokeriopos sėkmės.

  „Dėkojame profesoriui Vinsui Janušoniui už nuveiktus darbus, ilgametį atsidavimą ir ištikimybę ligoninei, už jo indėlį į mokslą“, – sakė Klaipėdos universiteto ligoninės l.e.p. generalinis direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga.

  Nuo liepos 3 d. filialo „Klaipėdos ligoninė“ direktoriaus pareigas pradeda eiti  prof. dr. Saulius Raugelė. Klaipėdos universiteto Sveikatos fakulteto dekanas, širdies chirurgas S.Raugelė šias pareigas eis laikinai, kol įvyks konkursas.

  Naujasis vadovas pirmą darbo dieną susitiks su filialo bendruomene ir prisistatys.

  plačiau
 • Šiltas medikų ir Klaipėdos apskrities išsėtine skleroze sergančiųjų ligonių draugijos narių susitikimas

  2023-06-28

  Klaipėdos universiteto ligoninėje – šiltas medikų ir Klaipėdos apskrities išsėtine skleroze sergančiųjų ligonių draugijos narių susitikimas. Jame aptarti pacientams aktualūs klausimai bei Išsėtinės sklerozės centro, kuris ligoninėje veikia jau 15 metų, pažanga.

  Draugijos pirmininkė Neringa Venckienė pasidžiaugė sėkmingu ilgamečiu bendradarbiavimu su ligoninės medikais. „Visuomet jaučiame medikų rūpestį, atjautą, gauname savailaikį ir kokybišką gydymą bei išsamius atsakymus į kylančius klausimus. Tarpusavio dialogo dėka žengiame koja kojon kovoje su šia klastinga liga“, – sakė N. Venckienė.

  plačiau
 • Vaikų infekcinių ligų skyrius atnaujino veiklą pilna apimtimi

  2023-06-14

  Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ Vaikų infekcinių ligų skyriaus komanda grįžo į priešpandeminį darbo ritmą. Čia visą parą, įprasta iki pandemijos apimti, teikiama medicininė pagalba vaikams iki 18 metų.

  „Užsitęsusi pandemija ir poreikis skyriuje gydyti koronavirusu sergančius pacientus lėmė, kad ilgą laiką galėjome priimti mažiau kitomis infekcinėmis ligomis sergančių vaikų. Džiaugiamės, kad, uždarius Covid-19 skyrių, galime didinti mažųjų pacientų skaičių. Tai ypač svarbu vasarą, kuomet į pajūrį atvyksta daug žmonių ir gausėja vaikų, sergančių įvairiomis infekcijomis, srautas“, – sakė Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Dalia Bračkienė.

  Medikė pastebėjo, kad šiltuoju metų laiku vaikams dažniausiai pasireiškia bakterinės žarnyno infekcijos, kamuoja vėmimas, viduriavimas ar užklumpa vadinamojo „vasaros gripo“ simptomai.

  D. Bračkienė priminė, kad skyriuje tiriami ir gydomi vaikai, sergantys infekcinėmis-virusinėmis ir bakterinėmis kvėpavimo organų (tonzilitais, pneumonijomis), žarnyno (salmonelioze, kampilobakterioze, rotovirusine infekcija), centrinės nervų sistemos (virusiniais ir bakteriniais meningitais), beriamomis (vėjaraupiais, skarlatina), erkių pernešamomis (Laimo liga, erkiniu encefalitu) ir kitomis ligomis.

  plačiau
 • Skydliaukės ligos – dažnos ir apgaulingos

  2023-05-25

  Dažnai žmonės negali paaiškinti, dėl ko jaučiasi nuolatos pavargę, jiems auga svoris, slenka plaukai ar didėja nerimas. Šias problemas gali lemti skydliaukės ligos – vienos labiausiai paplitusių visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Skydliaukės sutrikimai prasideda be aiškiai juntamų simptomų ir gali veikti beveik visas kūno funkcijas. Minint Pasaulinę skydliaukės dieną, gegužės 25-ąją, Klaipėdos universiteto ligoninės medikai primena, kokios yra skydliaukės ligos ir kodėl svarbu dėl jų tikrintis.

  plačiau
 • Sveikinimas tarptautinės akušerių ir slaugytojų dienos proga

  2023-05-05

  plačiau
 • Metų jaunąja gydytoja rezidente išrinkta Rugilė Pikturnienė

  2023-04-28

  Klaipėdos savivaldybės organizuotuose Lietuvos medicinos darbuotojų dienai skirtuose apdovanojimuose metų jaunąja gydytoja rezidente išrinkta Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ gydytoja chemoterapeutė Rugilė Pikturnienė.

  Jaunosios gydytojos teigimu, šis laimėjimas – ne tik jos, tačiau ir visos komandos nuopelnas. „Labai lengva būti sėkmingu mediku, kai tave supa nuostabus, draugiškas, profesionalus kolektyvas. Itin svarbus ir mano darbovietėje gydytojų požiūris į rezidentą – kaip į kolegą, su kuriuo noriai dalijamasi žiniomis. Belieka atkakliai dirbti, tačiau svarbiausia – dirbti iš širdies. Mane džiugina ne tik pasiekimai, bet ir kasdienis darbas, atliekamas su atsidavimu bei besąlygine meile žmogui“, – šypsodamasi sako laureatė.

  plačiau
 • JAV ambasados skirti inkstų terapijos aparatai – vertinga parama

  2023-04-13

  Klaipėdos universiteto ligoninės filiale „Klaipėdos ligoninė“ pacientams sėkmingai atliekamos procedūros ir su JAV ambasados dovanotais inkstų terapijos aparatais.

  „Klaipėdos ligoninės“ Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Ričardas Slavinskas paaiškino, kad dovanota moderni įranga naudojama ilgalaikei pakaitinei inkstų terapijai sunkiems pacientams, kuriems pasireiškia gyvybinių funkcijų sutrikimai. Taip gali nutikti dėl įvairių traumų, taip pat galvos smegenų traumų, COVID-19 ligos, nudegimų, sepsio su daugybiniais organų pažeidimais. Iki šiol ligoninė turėjo tris tokius aparatus.

  plačiau
 • Nuotolinis susitikimas su akušere

  2023-04-12

  Tradiciškai kviečiame į nuotolinį susitikimą su Klaipėdos universiteto ligoninės akušere.

  Balandžio 24d. 18val. pokalbis apie gimdymo pradžią, eigą, trukmę.

  Balandžio 25d. 18val. pokalbis apie laiką po gimdymo.

  Maloniai kviečiame registruotis: https://bit.ly/3AarJ8V

  Prisijungimo nuorodas gausite susitikimų išvakarėse.

  plačiau
 • Sveikinimas su šv. Velykomis

  2023-04-07

  plačiau
 • Pilvo ir krūtinės chirurgijos klinikoje stažavosi Odesos nacionalinio medicinos centro chirurgai

  2023-04-03

  Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ Pilvo ir krūtinės chirurgijos klinikoje stažavosi Odesos nacionalinio medicinos centro chirurgai broliai Jevgenijus ir Aleksandras Kvasnevskiai.

  Jaunieji medikai sako, kad ligoninėje įgijo neįkainojamos patirties ir žinių. Pasak jų,  Klaipėdos universiteto ligoninė – viena moderniausių gydymo įstaigų, kurioje teko lankytis.

  „Džiaugiamės, kad galėjome praktikuotis su naujausiomis technologijomis bei gilinti įgūdžius, plėsti žinias chirurgijos srityje. Ypatingai sužavėjo robotinė chirurgija. Niekada nepamiršime visko, ko išmokome iš vieno garsiausio chirurgijoje profesionalo – prof. habil. dr. Narimanto Evaldo Samalavičiaus.

  plačiau
 • Konferencija "Vidaus ligos - tarpdisciplininis bendradarbiavimas"

  2023-03-27

  Balandžio 6 d. Klaipėdos universiteto ligoninės filiale "Klaipėdos ligoninė" vyks tradicinė konferencija, kurios tema "Vidaus ligos - tarpdisciplininis bendradarbiavimas".

  Konferencija skirta visų profesinių kvalifikacijų gydytojams, slaugytojams, akušeriams, medicinos biologams, biomedicinos technologams.

  Organizatoriai - Klaipėdos universiteto ligoninė, Klinikinės medicinos ir farmacijos draugija, Lietuvos gydytojo žurnalas. Renginio vieta - Klaipėdos universiteto ligoninės filialas „Klaipėdos ligoninė“, konferencijų salė (II aukštas), Liepojos g. 41, Klaipėda.

  plačiau
 • Sausio mėnesio filialo „Klaipėdos ligoninė“ veiklos rodikliai – panašūs į priešpandeminius

  2023-02-23

  Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ šių metų sausio mėnesio tiek paslaugų teikimo, tiek finansiniai rodikliai nuteikia pozityviai. Pasak filialo direktoriaus prof. habil. dr. Vinso Janušonio, šio mėnesio veiklos ataskaitos duomenys primena 2019-ųjų metų situaciją, kuomet įstaiga sėkmingai dirbo pilna apimtimi.

  plačiau
 • Klaipėdos universiteto ligoninė pristato įstaigos logotipą

  2023-02-15

  Šiais metais veiklą pradėjusi Klaipėdos universiteto ligoninė, didžiausia gydymo įstaiga Vakarų Lietuvoje, visuomenei pristato savo identitetą ir prekės ženklą. Naują šalies medicinos istorijos lapą verčiančios Klaipėdos universiteto ligoninės logotipe užkoduota ne viena prasmė. Jis simbolizuoja reformos tikslus, naujos įstaigos vertybes bei bendruomenės lūkesčius. Prekės ženkle sugula trijų sujungtų įstaigų: Klaipėdos universitetinės ligoninės, Klaipėdos jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligoninės geroji patirtis ir siekiai. Tai perteikiama paukščio, jūros bangos ir horizonto metaforomis. Paukštis skleidžia rūpesčio ir atjautos sparną. Jūra atsirita žinių ir inovacijų bangomis. Horizonte – ne tik vizijos, reikšmingi siekiai, bet ir erdvės tarptautinei partnerystei.

  plačiau
 • Profesorius V. Janušonis: Turėkime kantrybės

  2023-02-06

  Po paskelbtos žinios apie Klaipėdos universitetinės, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligoninių sujungimą daugybei žmonių kyla klausimų. Pacientai ir medikai ne į visus juos randa atsakymus. Klaipėdos universiteto ligoninės filialo Klaipėdos ligoninės direktorius prof. habil. dr. Vinsas Janušonis ėmėsi paaiškinti šių dienų aktualijas.

  plačiau
 • Traumatologai ortopedai taiko naujausius gydymo metodus

  2023-02-03

  Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ ortopedai traumatologai visuomet ieško būdų, kaip darbo praktikoje pritaikyti efektyvius ir naujus, pasaulines tendencijas atitinkančius gydymo metodus.

  Daugiau nei 30 metų lyderių vardą sąnarių endoprotezavimo srityje išlaikantys „Klaipėdos ligoninės“ ortopedai traumatologai kai kuriems pacientams kelio sąnarių endoprotezavime jau taiko ne tik mechaninį (įprastinį), bet ir kinematinį lygiavimą. Ortopedas traumatologas Tadas Abelkis kelio sąnario endoprotezavimo metodą, atliekant kinematinį lygiavimą,  pristatė kolegoms mokslinėje praktinėje konferencijoje „Aktualūs ortopedijos traumatologijos klausimai”. 

  plačiau
 • Klaipėdos universiteto ligoninėje suformuotos ir patvirtintos Gydymo bei Slaugos tarybos

  2023-01-30

  Klaipėdos universiteto ligoninėje suformuotos ir patvirtintos Gydymo bei Slaugos tarybos.
  Gydymo taryba sudaryta iš 17 ligoninės padalinių ir filialų gydytojų. Ji svarsto asmens sveikatos priežiūros organizavimo ir tobulinimo klausimus, periodiškai rengia klinikines konferencijas, svarsto naujų asmens sveikatos priežiūros technologijų įsigijimo klausimus. Taryba gali teikti rekomendacinio pobūdžio pasiūlymus Klaipėdos universiteto ligoninės vadovui. Gydymo tarybos nariai turi veikti išimtinai tik Klaipėdos universiteto ligoninės interesams, vengti viešų ir privačių interesų konflikto. Gydymo taryba renkama 5 metų kadencijai.

  plačiau
 • Ambulatoriniuose konsultaciniuose skyriuose vyko mokymai

  2023-01-30

  Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ Ambulatoriniuose konsultaciniuose skyriuose esantys automatiniai defibriliatoriai nuolatos parengti teikti pirmąją pagalbą, jei tik to prireiktų. Tam pasirengęs ir čia dirbantis personalas, kuris laikas nuo laiko atnaujina savo žinias, kaip naudotis automatiniu defibriliatoriumi ir išgelbėti žmogaus gyvybę, kol čia atskubėtų gydytojai reanimatologai.

  plačiau
 • Skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas

  2023-01-04

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia atvirą konkursą Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) vadovo pareigoms užimti. Vadovui keliami reikalavimai – užtikrinti sklandų naujosios įstaigos, kuri buvo sukurta sujungiant tris sveikatos priežiūros įstaigas pajūryje, veiklą, pažangą ir perspektyvas. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atviras: ši pozicija – nebijantiems iššūkių, ji reikalauja erudicijos, lyderystės ir talento vienyti bei įkvėpti žmones bendram tikslui. „Klaipėdos gydymo įstaigų konsolidaciją drąsiai galima vaidinti istoriniu įvykiu – pirmą kartą pajūryje apjungiamos tokio dydžio įstaigos, suformuojant aukščiausio lygio – universiteto – ligoninę. Neslėpsiu, vadovauti tokiai įstaigai – iššūkio vertas karjeros žingsnis, nes teks būti lyderiu ne tik 3 tūkst. darbuotojų kolektyvui, tačiau ir padėti pamatus vienam didžiausių sveikatos sektoriaus traukos centrų. Tai unikali galimybė suderinti ambicijas, gebėjimus ir darbą Lietuvai“, – sako ministras.

  plačiau
 • Lankysis Seimo nariai ir SAM vadovai

  2023-01-03

   

  Sausio 6 d. Klaipėdos universiteto ligoninėje lankysis ir su bendruomene susitiks Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė ir Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Glebenkovienė.

  Susitikimas su KU ligoninės  (buvusiais Klaipėdos universitetinės, Klaipėdos jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligoninių) darbuotojais vyks sausio 6 d.  14,30 val. ligoninės salėje (Liepojos g. 41).

  Visi darbuotojai kviečiami dalyvauti.

   

  plačiau
 • Veiklą pradėjo Klaipėdos universiteto ligoninė

  2023-01-02


  Nuo sausio 1 d. veiklą pradėjo naujoji Klaipėdos universiteto ligoninė, įsteigta sujungiant tris gydymo įstaigas: Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę ir Palangos reabilitacijos ligoninę. Klaipėdos universiteto ligoninė tampa viena didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje, teikianti aukščiausio – tretinio – lygio medicinos paslaugas.

  Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad tai pirmoji Klaipėdos gydymo įstaigų konsolidacija ir viena didžiausių per visus Nepriklausomybės dešimtmečius įvykdytų gydymo įstaigų pertvarkų. Įgyvendinus ją, Vakarų Lietuvoje atsirado stiprus medicininių paslaugų traukos centras, kuris priartins aukščiausio lygio sveikatos paslaugas arčiau pacientų.

  plačiau
 • Šventinis Telšių vyskupo J.E. Algirdo Jurevičiaus vizitas

  2022-12-20

  Prieš didžiąsias metų šventes Klaipėdos universitetinėje ligoninėje lankėsi Telšių vyskupas Jo Ekselencija Algirdas Jurevičius. Sveikindamas su šventėmis, vyskupas ragino į pasaulį žiūrėti dieviškomis akimis – meilės žvilgsniu.
  „Viskas prasideda nuo mūsų širdies, nuo to, kas mūsų viduje. Skleiskite gerumą, meilę į savo šeimas, į savo darbovietes, į visuomenę. Būkime šviesos vaikai, daugiau meilės mūsų širdyse. Ačiū už buvimą drauge. Taikių, ramių Šventų Kalėdų“, - kalbėjo J.E. A. Jurevičius.

  Telšių vyskupijos ganytojas, pašventinęs ligoninės šv. Kalėdų prakartėlę, sveikino susirinkusiuosius laužydamas ir dalindamasis kalėdaičiais, bendravo su ligoninės bendruomene.
  Garbingą svečią ir ligoninės darbuotojus artėjančių švenčių proga pasveikino ligoninės vyriausiasis gydytojas prof. habil. dr. Vinsas Janušonis.

  Tarpusavyje dalindamiesi kalėdaičius, dvasininkai, medikai vieni kitiems linkėjo sveikatos, gerumo, ramybės, gailestingumo, meilės sau ir kitiems, šilumos namuose ir sieloje, gražių šv. Kalėdų bei laimingų, gerų ir dosnių Naujųjų metų.
  Klaipėdos universitetinė ligoninė kasmet tampa viena pirmųjų Betliejaus ugnį nešančių skautų stotelių Klaipėdoje. Šiandien ligoninės darbuotojai nuo atnešto Betliejaus taikos ugnies žibinto užsidegė žvakeles ir, saugodami šviesos liepsneles, grįžo į ligoninės korpusus, skyrius, palatas bei savo namus. Kad rusenanti Betliejaus ugnis skleistų šviesą, šilumą ir ramybę.

  plačiau
 • Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojams - šventiniai renginiai

  2022-12-16

  Prieš gražiausias bei didžiausias metų šventes Klaipėdos universitetinė ligoninė dovanoja šventinius renginius savo darbuotojams. Gražia tradicija jau yra tapę renginiai Klaipėdos koncertų salėje, kur vieną dieną kviečiami mažieji žiūrovai su tėveliais, o kitą dieną programa skiriama suaugusiesiems. 

  plačiau
 • Vyriausiojo gydytojo šventinis sveikinimas

  2022-12-13

  plačiau
 • KUL robotinė chirurgija vystoma jau ketverius metus: atlikta 800 pirmųjų Lietuvoje operacijų

  2022-11-18

  Robotinė chirurgija Lietuvoje prasidėjo prieš ketverius metus (2018 metų lapkričio 19 dieną), kuomet Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo atliktos pirmos operacijos ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos valstybėse. Ir šiandien Klaipėdos universitetinė ligoninė – vienintelė  gydymo įstaiga visose trijose Baltijos šalyse, kurioje atliekama robotinė chirurgija. Iš viso (urologijoje, ginekologijoje, pilvo chirurgijoje) atlikta 800 robotinių operacijų

  plačiau
 • Nuotolinis susitikimas su akušere

  2022-11-15

  Tradiciškai kviečiame į nuotolinį susitikimą su Klaipėdos universitetinės ligoninės akušerėmis pokalbiui apie gimdymą ir laikotarpį po gimdymo. Labai džiaugiamės, kad jungiasi gausus būrys klausytojų.

  Lapkričio 24 d. 18 val. susitikimas su gimdymo skyriaus akušere;

  Lapkričio 28 d. 18 val. susitikimas su akušere pokalbiui apie laiką po gimdymo.

  Maloniai kviečiame užpildyti registracijos formą:

  https://forms.office.com/r/PTL80rGsrMo 

  Prisijungimo nuorodas gausite susitikimų išvakarėse.

  plačiau
 • Projektas Nr. 02.3.1-CPVA-V-525-25-0001 „Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos plėtra“

  2022-11-10

  Projektas Nr. 02.3.1-CPVA-V-525-25-0001 „Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos plėtra“ 

  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais valstybės įmone Registrų centru, Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, viešąja įstaiga Vilniaus universiteto ligonine Santaros klinikomis, viešąja įstaiga Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligonine Kauno klinikomis, viešąja įstaiga Klaipėdos universitetine ligonine, viešąja įstaiga Centro poliklinika ir viešąja įstaiga Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi įgyvendina  projektą Nr. Nr. 02.3.1-CPVA-V-525-25-0001 „Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos plėtra“ (toliau – Projektas).

  plačiau
 • KUL chirurgijos profesorius – pasaulinės organizacijos vadovas, surengęs tarptautinę konferenciją

  2022-11-04

  Lietuvos ir Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vardas garsiai skambėjo viename iš didžiausių tarptautinių chirurgų renginių. Praėjusią savaitę Stambule, Turkijoje vyko pasaulinė chirurgų konferencija – 31 tarptautinės universiteto kolorektalinių chirurgų draugijos suvažiavimas. Mūsų šaliai ši konferencija išskirtinė – šios pasaulinės draugijos prezidentas ir šio renginio vienas iš pagrindinių  organizatorių – Lietuvos koloproktologų draugijos prezidentas, KUL chirurgijos klinikos vadovas prof. habil. dr. Narimantas Evaldas Samalavičius. Renginyje dalyvavo virš 1000 dalyvių iš 54 pasaulio šalių, taip pat lankėsi ir Turkijos prekybos ministras Mehmet Mus, tuo tarsi pabrėždamas šio renginio svarbą Turkijai.

  plačiau
 • Klaipėdos universitetinės ligoninės medikė: „Žvynelinė šiandien – jau kontroliuojama liga“

  2022-10-28

  Daugelis, sužinoję, kad serga psoriaze, dar vadinama žvyneline, diagnozę priima kaip nuosprendį ir galvoja, kad išbertą odą teks slėpti visą gyvenimą. „Toks mąstymas – klaidingas. Šiuolaikinio mokslo atradimai ir gydytojo bei paciento bendradarbiavimas gali sugrąžinti sveiką odą ir pilnavertį gyvenimą. Svarbu žengti pirmąjį žingsnį – kreiptis į specialistą. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) taikomas kompleksinis ir efektyviausias žvynelinės gydymas, skiriami pažangiausi biologiniai medikamentai bei kiti sisteminiai vaistai. Kuo anksčiau kreipiamasi į gydytojus, tuo didesnė tikimybė, kad liga sėkmingai įveikiama”, - artėjant Pasaulinei žvynelinės dienai, kuri minima spalio 29 d., akcentuoja KUL Infekcinių ligų departamento vadovė, gydytoja dermatovenerologė Jolanta Česienė.

  plačiau
 • KUL medikai kviečia konsultacijoms ir patikrai dėl cukrinio diabeto

  2022-10-27

  Cukrinis diabetas yra tyli pandemija. Tai liga, kuria pasaulyje praėjusių metų duomenimis sirgo 537 mln. žmonių, o, pasak Tarptautinės diabeto federacijos (IDF), numatoma, kad iki 2045 metų jau sirgs net 783 mln. Lietuvoje ši klastinga liga, pasižyminti savo nepastebima eiga ir pavojingomis komplikacijomis, diagnozuota virš 140 tūkst. gyventojų.

  Pažymėtina, kad beveik 1 iš 2-jų suaugusiųjų diabetas dar lieka nediagnozuotas (44 proc.). Todėl Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), minint pasaulinę cukrinio diabeto dieną, lapkričio 14-oji bus konsultacijų dėl cukrinio diabeto diena. Pirmame ligoninės korpuse (Liepojos g. 41) antrame aukšte nuo 9  val. iki 13  val. bus atliekami nemokami profilaktiniai gliukozės kiekio kraujyje tyrimai (pacientas turėtų būti nevalgęs), matuojamas arterinis kraujo spaudimas (AKS), skaičiuojamas kūno masės indeksas (KMI).

  Medicinos darbuotojai padės įvertinti cukrinio diabeto rizikos veiksnius, patars, ko reikėtų imtis, norint šios ligos išvengti. Į rūpimus klausimus atsakys ligoninės Endokrinologijos skyriaus specialistai. Įtarus cukrinį diabetą, pacientai bus nukreipti tolimesniam ištyrimui ir gydymui. Išankstinės registracijos profilaktiniams tyrimams  nereikia. Ši iniciatyva skirta pasitikrinti, ar nesergate cukriniu diabetu, o gal turite rizikos veiksnių, dėl kurių tikimybė susirgti cukriniu diabetu yra labai didelė.

  Lapkričio 14 d. Endokrinologijos skyriaus gydytojai Ambulatoriniame skyriuje Nr. 2 konsultuos tik cukriniu diabetu sergančius pacientus. Šioms konsultacijoms pacientai kviečiami registruotis nuo lapkričio 7 d. telefonu (8 46) 4100 00. Registruojantis reikalingas šeimos gydytojo siuntimas endokrinologo konsultacijai, patariama turėti siuntimą ir slaugytojo-diabetologo konsultacijai.

  plačiau
 • Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – reguliarūs susitikimai su įstaigoje veikiančių profesinių sąjungų atstovais

  2022-10-14

  Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vyksta reguliarūs ligoninės vadovybės susitikimai ir bendradarbiavimas su Lietuvos gydytojų sąjungos Kretingos filialo Klaipėdos universitetinės ligoninės skyriaus, Klaipėdos universitetinės ligoninės slaugos ir jiems prilygintų specialistų profesinės sąjungos, Klaipėdos universitetinės ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos atstovais. 

  Pažymėtina, kad Lietuvos gydytojų sąjungos Kretingos filialo Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių (pirmininkas Vytautas Grykšas) atstovauja 111 įstaigos gydytojų, Klaipėdos universitetinės ligoninės slaugos ir jiems prilygintų specialistų profesinę sąjungą (pirmininkė Raimonda Medingienė) – 591 ligoninės slaugytojas, o Klaipėdos universitetinės ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinę sąjungą (pirmininkas Dainius Burdulis) – 15 darbuotojų.
  Šią savaitę vykusiame eiliniame profesinių sąjungų atstovų susitikime su ligoninės vyriausiuoju gydytoju prof. habil. dr. Vinsu Janušoniu aptarti darbuotojams aktualūs klausimai. Įstaigos vadovas informavo apie reorganizacijos ir būsimos Klaipėdos universiteto ligoninės steigimo procesus. 

  plačiau
 • Nuotolinis susitikimas su akušere

  2022-10-13

  Tradiciškai kviečiame į nuotolinį susitikimą su Klaipėdos universitetinės ligoninės akušerėmis pokalbiui apie gimdymą ir laikotarpį po gimdymo. Labai džiaugiamės, kad jungiasi gausus būrys klausytojų.
  Spalio 26 dieną 18 val. pokalbis su gimdymo skyriaus akušere apie artėjančio gimdymo požymius, gimdymo eigą, nuskausminimo galimybes.
  Spalio 27 dieną 18 val. pokalbis su pogimdyminio skyriaus akušere apie laiką po gimdymo, žindymo svarbą.
  Maloniai kviečiame užpildyti registracijos formą:

  https://forms.office.com/r/LNWEdv3Sz8

  plačiau
 • Konferencija Plaučių ligų aktualijos ir ne tik

  2022-10-11

  Spalio 14 d. vyks Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Pažangiosios medicinos draugijos rengiama kombinuota tiesioginės transliacijos konferencija Plaučių ligų aktualijos ir ne tik. 

  Konferencija skirta visų specialybių gydytojams ir bendrosios praktikos slaugytojams, biomedicinos technologams, kineziterapeutams, medicinos biologams, medicinos fizikams, medicinos psichologams, radiologijos technologams.

  Daugiau informacijos.

  Renginio programa.

  plačiau