Naujienos

Susitarta dėl skubios medicinos pagalbos teikimo Klaipėdos miesto ligoninėse grafiko

2021-03-29

Šiandien Klaipėdos miesto daugiaprofilinių ligoninių: Klaipėdos universitetinės ligoninės, Klaipėdos jūrininkų ligoninės, Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Klaipėdos vaikų ligoninės vadovai, Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos vadovas ir Klaipėdos miesto meras bei savivaldybės administracijos sveikatos apsaugos vedėja pasirašė skubios medicinos pagalbos teikimo planą-grafiką. Taip siekiama užtikrinti optimalų skubios medicinos pagalbos pacientų srautų valdymą, teikiamų paslaugų savalaikiškumą ir kokybišką Sveikatos priežiūrą pacientams.

Susitarimas apima skubios medicinos pagalbos teikimą daugiaprofilinėse ligoninėse pagal savaitės dienas ir teikiamų paslaugų profilį ar teikiamos pagalbos pobūdį. Grafikas sudarytas dėl tų paslaugų, kurios yra dubliuojamos tarp ligoninių, pavyzdžiui, chirurgijos, vidaus ligų ar neurologijos. 

„Klaipėdos miesto ligoninės, nepriklausomai nuo jų pavaldumo, sutarė dėl koordinuoto skubios medicinos pagalbos teikimo. Jėgos telkiamos tam, kad, prireikus skubios pagalbos, klaipėdietis ar miesto svečias ją gautų labai operatyviai ir - kvalifikuotą. Tikiuosi, kad šis susitarimas palengvins įtemptą greitosios pagalbos ekipažų darbą, jų atsakingą misiją. Be to, tai – dar vienas akivaizdus įrodymas, kad Klaipėdoje skirtingo pavaldumo žinybos sugeba susitarti dėl esminių dalykų“, - sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiojo gydytojo prof. habil.dr. Vinso Janušonio, budėjimo tvarka yra tam, kad ligoninės geriau organizuotų savo pajėgas. „Budėjimo dieną ligoninė yra pasirengusi priimti daugiau pacientų nei įprastą dieną, budi tam tikrų sričių specialistai. Mūsų ligoninės ekstrinės pagalbos teikimo dienos yra pirmadienis, trečiadienis, penktadienis ir sekmadienis. Dauguma paslaugų KUL teikia vienintelė Klaipėdoje, todėl pacientai priimami visą parą, pavyzdžiui, krūtinės chirurgija, veido žandikaulių chirurgija, akušerija, infekcinės ligos ir kita", - pažymėjo Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas.

Skubios pagalbos teikimo Klaipėdos miesto daugiaprofilinėse ligoninėse grafikas

Bendroji chirurgija, vidaus ligos, ginekologija, neurologija  – pirmadienį, trečiadienį, penktadienį, sekmadienį – Klaipėdos universitetinė ligoninė, antradienį, šeštadienį – Klaipėdos Respublikinė ligoninė, ketvirtadienį – Klaipėdos Jūrininkų ligoninė.
Urologija, traumatologija – pirmadienį, trečiadienį, penktadienį, sekmadienį – Klaipėdos universitetinė ligoninė, antradienį, ketvirtadienį, šeštadienį – Respublikinė Klaipėdos ligoninė.
Traumatologija - pirmadienį, trečiadienį, penktadienį, sekmadienį – Klaipėdos universitetinė ligoninė, antradienį, ketvirtadienį, šeštadienį – Respublikinė Klaipėdos ligoninė.
Otolaringologija – visomis savaitės dienomis Respublikinė Klaipėdos ligoninė. 
Neurochirurgija, politraumos, akušerija, oftamologija, krūtinės chirurgija, veido žandikaulių chirurgija, infekcinės ligos, vaikų infekcinės ligos, hemoraginiai insultai – visomis savaitės dienomis Klaipėdos universitetinė ligoninė. 
Širdies, kraujagyslių chirurgija, išėminiai insultai, infarktai, kraujo ligos – visomis savaitės dienomis Klaipėdos Jūrininkų ligoninė.
Psichiatrija, tuberkuliozė – visomis savaitės dienomis Klaipėdos Respublikinė ligoninė. 
Vaikų ligos (išskyrus infekcines ligas) – visomis savaitės dienomis Klaipėdos vaikų ligoninė.
Skubi odontologija – visomis savaitės dienomis Sveikatos apsaugos skyriaus nurodyta įstaiga.
Pažymėtina, kad planiškai Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės (JL)  centruose hemodializuojami pacientai, esant poreikiui skubiai hemodializei, vežami tik į savo centrą nepriklausomai nuo skubios pagalbos dienų pasiskirstymo. Hemodializuojamiems pacientams su kita ūmia patologija teikiama skubi medicinos pagalba pagal skubios pagalbos dienų pasiskirstymą, o ją suteikus jie perkeliami į savo centrus. 
Savo ligoninių  (RKL, JL) pacientai, gydomi RKL ir JL filialų skyriuose, nepriklausomai nuo skubios pagalbos dienų pasiskirstymo, pirmiausia vežami ištyrimui (ar tolimesniam gydymui) į savo pagrindines ligonines. Nustačius susirgimus ar traumas, kurios negydomos RKL ar JL pagal teikiamų paslaugų profilius, suderinus pervežami tolimesniam ištyrimui ar gydymui į ligoninę pagal SMP teikimo grafiką. 
Pacientai iš reabilitacijos ligoninės po chirurginių intervencijų, sąnarių implantacijos ar reabilituojami po kitų ligų, pablogėjus būklei vežami į tą ligoninę, kurioje prieš tai buvo teiktos paslaugos, nepriklausomai nuo skubios pagalbos dienų pasiskirstymo, pacientai iš kitų ligoninių –   pagal SMP teikimo grafiką.
Į tuberkuliozės ligoninę vežami pacientai su anksčiau nustatyta paūmėjusia tuberkulioze nepriklausomai nuo skubios pagalbos dienų pasiskirstymo.
Kiti terapiniai profiliai (išskyrus klasterinius) -  atskirai neišskiriami ir pacientai vežami pagal vidaus ligų dienų pasiskirstymą.
Skubi oftalmologinė pagalba teikiama KUL darbo dienomis 8-16 val. III korpuso priėmimo skyriuje,  16-8 val.ir savaitgaliais bei šventinėmis dienomis  - I korpuso priėmimo skyriuje. 

Priklausomai nuo COVID – 19 ligos situacijos pokyčių, infekcinėmis ligomis sergantys pacientai gali būti gydomi ir kitose ligoninėse,  vidaus ligų gydytojo medicinos normoje numatytais atvejais.

Grafiką  derino ir jo laikymosi kontrolę vykdys: Klaipėdos universitetinės ligoninės, Klaipėdos vaikų ligoninės, Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Klaipėdos jūrininkų ligoninės, Greitosios medicinis pagalbos stoties, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos sveikatos apsaugos skyriaus vadovai. Susitarimas įsigalios nuo balandžio 1 d.

Atgal