Naujienos

Klaipėdos universitetinė ligoninė – patraukli praktikos bazė būsimiems medikams

2021-07-02

Klaipėdos universitetinė ligoninė - daugiaprofilinė, todėl jauniems medikams yra sudarytos visos sąlygos semtis praktinių įgūdžių, gilintis į atskiras medicinos sritis, tobulinti įgūdžius. Vasarą ligoninėje savanorišką praktiką atliks apie 100 Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto medicinos studentų bei apie 20 medicinos studentų iš užsienio šalių. Pirmieji žingeidūs praktikantai, būsimi medikai, jau atvyko ir  smalsiai pažindinasi su ligoninės „virtuve“. 

Jaunieji medicinos studentai pripažįsta, kad labiausiai studijų metais laukia praktikos. „Teorija nuo praktikos skiriasi kaip diena ir naktis. Ligoninėje, stebint gydytojo ir kitų sveikatos priežiūros specialistų darbą sužinai realią situaciją, kas yra pacientams, kuo jie skundžiasi. Tai nėra vadovėliniai variantai. Į vasaros praktiką Klaipėdos universitetinėje ligoninėje žvelgiame atsakingai. Didžiausioje gydymo įstaigoje Vakarų Lietuvoje norime išmokti kuo daugiau. Juk taip klojame pagrindus savo karjerai“, - lūkesčius vardijo į ligoninę atvykę medicinos studentai. 

Kai kurie būsimi medikai praktikai Klaipėdos universitetinę ligoninę renkasi jau ne pirmąkart. „Maloniai nustebino labai šiltas priėmimas į kolektyvą. Visi labai noriai pasakojo savo patirtis, dalijosi žiniomis. Kai bendravome  su tokiais užsidegusiais darbu specialistais, noromis nenoromis ir pačios pradėjome daugiau domėtis, klausti ir stengėmės išmokti kuo daugiau. Manau, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė –  puiki terpė praktikuotis ne tik studentams, bet ir pradėti mediko kelią“, - įspūdžiais ir mintimis dalijosi jau antrąkart praktiką ligoninės Onkologijos-chemoterapijos skyriuje atliksianti medicinos studentė Roberta.


Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo prof. habil dr. Vinso Janušonio, Klaipėdos universitetinė ligoninė atvira studentams: „Džiaugiamės, kad būsimieji medikai noriai renkasi mūsų gydymo įstaigą ir tikimės, kad po studijų jie sugrįš pas mus dirbti. Įstaiga tampa vis labiau atvira ir žinoma, kaip puiki praktinio būsimųjų specialistų mokymo bazė ne tik mūsų šalyje, bet ir Europoje. Ligoninėje praktiką savarankiškai planuoja atlikti medicinos studentai iš Portugalijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Čekijos".

Jau trečius metus į Klaipėdos universitetinę ligoninę atvyksta studentai iš Jungtinių Valstijų. Įstaiga sėkmingai bendradarbiauja su St. Mary‘s mokymo institutu, registruotu "Atlantis" vardu, iš Arlingtono, Virdžinijos valstijos, JAV.


Pasak vyriausiojo gydytojo V. Janušonio, ši produktyvi bendrystė įrodo, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė pagal savo medicinos paslaugų kokybės bei vadybos lygį atitinka aukštus europinius tretinio lygio medicinos įstaigoms keliamus reikalavimus.

Atgal