Naujienos

Ligoninėje pradėti imunologiniai tyrimai dėl organizmo imuninio atsako į COVID-19 infekciją

2020-04-28

Coronavirus  (angl.) – didelė ir įvairi virusų šeima. Mokslininkai naują koronavirusą pavadino SARS-CoV-2 (sutrumpintai Covid-19). Norint nustatyti Covid-19 infekciją ir padėti kontroliuoti jos plitimą, reikalinga patikima diagnostika.

Nuo 2020-04-25 ligoninės klinikinės diagnostinės laboratorijos mikrobiologijos skyriuje pradėti tyrimai dėl imunoglobulinų IgA (anti-SARS-CoV-2) ir  IgG (anti-SARS-CoV-2) klasės antikūnų nustatymo kraujo serume imunofermentiniu (ELISA) metodu. Tyrimas paremtas specifiškiausiu S1 struktūrinio baltymo antigeno nustatymu. Metodas pasižymi aukštu jautrumu (97%), specifiškumu (98%).

Antikūnai aptinkami praėjus kelioms dienoms po užsikrėtimo koronavirusu, stadijoje, kuomet vienu metu vyksta viruso dauginimasis ir jo pašalinimas iš organizmo antikūnų pagalba (serokonversija), bei sveikimo stadijoje.

Antikūnų prieš Covid-19 virusą nustatymas yra patikimas, jį atliekant sveikimo periode, bet netinkamas, norint diagnozuoti ligą ūmiame periode.

Moksliškai patvirtinta, kad jei kraujo ėminiai infekuotiems COVID-19 pacientams buvo paimti dešimtą ir dvidešimtą dienomis, tai tyrimo jautrumas anti-SARS-CoV-2 IgA (ELISA) siekia 100.0 %, o Anti-SARS-CoV-2 IgG (ELISA) jautrumas – iki 88 %.

Jei kraujo ėminiai buvo paimti pacientams, kuriems nuo ligos simptomų pasireiškimo praėjo daugiau nei 20 dienų, tyrimo jautrumas siekia 100 %.

Atgal