Naujienos

Lietuvos krūties vėžio asociacija suvienijo jėgas su Šv. Pranciškaus Vilties miestu ir skatino moteris pasirūpinti savo sveikata

2020-07-29

2020 liepos 18 dieną Klaipėdoje vyko „Šv. Magdalenos nakties bėgimas“ – renginys, skirtas didinti krūties vėžio žinomumą bei solidarumą visuomenėje, skatinti moteris prisiimti atsakomybę už savo sveikatą. Renginį organizavo Šv. Pranciškaus Vilties miestas, Lietuvos krūties vėžio asociacija, Šv. Pranciškaus onkologijos centras ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Projekto partneriai - Klaipėdos universitetas, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Klaipėdos respublikinė ligoninė.

Lietuvos krūties vėžio asociacijos pirmininkė Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja chirurgė Agnė Čižauskaitė subūrė kolegas ir šio renginio metu Šv. Pranciškaus onkologijos centre Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojai Marija Sakalauskaitė, Eglė Gvazdaitė, Loreta Stončienė, Donatas Petrauskas, Bernardas Vasiliauskas ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojai Miglė Stakytė, Algirdas Kasiliauskas ir Liudvikas Granickas neatlygintinai atliko ultragarsines patikras 100 moterų bei 10 moterų konsultavo dėl krūties atkūrimo galimybių, krūtų simetrijos atstatymo ar spenelio-areolės komplekso atkūrimo. Jiems talkino VUL Santaros klinikų gydytoja Gabrielė Latakaitė-Čiuladė. LSMU Kauno klinikų gydytoja onkologė chemoterapeutė Edita Juodžbalienė pasidalino žiniomis apie sveikos gyvensenos įtaką krūties vėžio prevencijai ir gydymui, o gydytoja chirurgė Agnė Čižauskaitė skaitė paskaitą apie naujausias krūties vėžio diagnostikos galimybes. Nuoširdžiai  tarpusavio meilę kelionėje per vėžį liudijo Jakelių pora.

Vakare moterys ir mergino rinkosi prie Vasaros estrados bėgimui ir ėjimui (3,5 km). Jas pasitiko Klaipėdos universiteto šokių grupė „Leader dance“. Po brolio pranciškono Benedikto Sigito Jurčio ir gydytojos Agnės Čižauskaitės pasveikinimo, startą bėgimui davė Lietuvos krūties vėžio asociacijos narys Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas Gediminas Smailys. Finišavusias prie Šv. Pranciškaus onkologijos centro sutiko šeimų nariai ir bendruomenė. Kartu susibūrę Šv. Magdalenos rožyne bendravo ir grožėjosi dailininkės K. Dineikaitės tapybos paroda. Iki vėlumos skambėjo Klaipėdos diksilendo „Memeland“ muzika, dainos ir eilės.

Renginio metu surinktos aukos skirtos Krūties vėžio pacientų mokyklos leidiniui, kuriame bus pateikta aktuali, profesionali, pacientams skirta informacija apie krūties vėžio diagnostiką, gydymą, psichosocialinę ir dvasinę pagalbą bei sveiką gyvenseną.

Lietuvos krūties vėžio asociacijos ir Šv. Pranciškaus Vilties miesto iniciatyva vardan moterų sveikatos - gražus ir prasmingas solidarumo pavyzdys Klaipėdai ir visai Lietuvai.

 

Ligoninės informacija

Atgal