Naujienos

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje prasidėjo darbuotojų skiepijimas trečiąją COVID-19 vakcinos doze

2021-09-08

Trečiadienį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze pradėti skiepyti ligoninės darbuotojai. 

„Pirmiausia pradedame nuo tų pačių prioritetinių grupių – nuo medikų, kurie dirba infekciniame korpuse, nuo medikų, kurie dirba tiesiogiai su COVID-19 pacientais. Rytoj jau pradėsime skiepyti kitus darbuotojus, kurie dirba reanimacijos skyriuose, operacinėje, priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. Tai yra tie medikai, kurie pirmieji susiduria su galimai kovidiniais pacientais. Paskui bus skiepijami visi kiti pageidaujantys“, – dėstė KUL vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Gintautas Virketis.

Asmenys trečiąja COVID-19 vakcinos doze vakcinuojami ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos. Ligoninės darbuotojai skiepijami „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina „Comirnaty“.

Medikai sako, kad galimybės pasiskiepyti trečiąja COVID-19 vakcina labai laukė. 
„Laukėme šito skiepo, nes kasdienis darbas koronaviruso židinyje verčia mąstyti apie apsaugą. Ją jau turėjome, nes skiepijomės kelis kartus, tačiau tikrinant antikūnių kiekį kraujyje jis nuolat tirpsta. Vienintelė apsauga išskyrus asmeninės apsaugos priemones yra vakinacija. Norime apsisaugoti patys, apsaugoti savo artimuosius, visuomenę. Skiepai – vienintelė išeitis”, – mintimis dalijosi trečia vakcinos doze jau pasiskiepijusi Rasa Girdžiūnienė, KUL Inekcinio skyriaus Nr. 2 vedėja.
Jai pritarė ir KUL Infekcinių ligų skyriaus nr. 1 vedėja Dalia Bračkienė.
„Labai norėjome apsaugoti save, artimuosius, kad neparneštume šios ligos namo, ypač kai žinai, kaip sunkiai žmonės serga. Ir yra labai liūdna skambinti artimiesiems ir pranešti apie mirtį ir kai žmogus graužiasi, kad nepadarė to, ką galėjo padaryti, kad jo artimasis išliktų gyvas“, – kalbėjo medikė.

Atgal