Naujienos

Klaipėdos universitetinę ligoninę pasiekė labdaros siunta - naujosios kartos patalpų oro valymo ir dezinfekavimo įrenginiai

2020-06-18

2020 m. birželio mėn. 15 d. VšĮ Klaipėdos universitetinę ligoninę pasiekė labdaros siunta - baktericidiniai UV recirkuliatoriai.  Šiuos naujosios kartos patalpų oro valymo ir dezinfekavimo įrenginius, naikinančius virusus, bakterijas ir mieles, padovanojo Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija. Tokio tipo patalpų oro valymo įrenginiai Klaipėdos universitetinėje ligoninėje bus naudojami pirmą kartą.
 

Viena svarbiausių Klaipėdos universitetinės ligoninės klinikinės medicinos krypčių yra onkologinėmis ligomis sergančiųjų pacientų ištyrimas ir gydymas. Onkologijos departamente gydomi pacientai iš visos Lietuvos. Net ir karantino metu ligoninės gydytojai onkologai nenutraukė darbo, tęsė onkologinių pacientų gydymą nustatyta tvarka, laikantis visų pacientų ir darbuotojų apsaugos nuo Covid-19 infekcijos reikalavimų. 

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos projekto „Sužydėjusi viltis“ (angl. „Blassom of Hopes 2020“) organizacinio komiteto vadovė Lidija Rasutis, atvykusi kartu su rėmėjų komanda, Klaipėdos universitetinės ligoninės onkologijos departamentui įteikė 15  modernių virusus bei bakterijas naikinančių įrenginių. Pasak projekto vadovės, šiais metais sprendžiant, kam panaudoti aukciono metu surinktą paramą, atsižvelgta į infekcijų ir virusų onkologiniams ligoniams keliamą riziką. Todėl buvo nuspręsta surinktą paramą skirti labai tikslingai – įvertinus šiandieninį poreikį, nupirkti onkologinėms ligoninėms patalpų oro dezinfekavimo įrangą.

„Tai yra vien iš priemonių, galinčių apsaugoti mūsų pacientus ne vien tiktai nuo koronaviruso, bet ir bakterijų. Ši priemonė ypatingai reikalinga mūsų pacientams, kurie su imunodeficitu ateina į ambulatorijas, laukiamuosius, dienos stacionarą“- priimdamas šią labdarą kalbėjo Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas gydytojas onkologas-chemoterapeutas Alvydas Česas.

Esant dideliam pacientų srautui, kur keičiasi žmonės, kai ateina pacientai su savo lėtinėmis ligomis, kurie gali turėti tą infekciją ir kurią gali paplatinti oro lašiniu būdu liečiant įvairius objektu, kėdes, suoliukus, knygas. Neabejotina, kad šitos lempos pasitarnaus tam, ši aplinka būtų daug švaresnė, saugesnė. Tokiu būdu mūsų pacientai turės saugesnes sąlygas būti mūsų ligoninėje ir turėti mažesnė tikimybę susirgti įvairiomis bakterinėmis ir virusinėmis ligomis,- tęsė gyd. A. Česas.

Jau 12 metus iš eilės Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV) imasi iniciatyvos Sužydėjusi viltis, skirtos pagerinti krūties vėžio diagnostiką. Renginio organizaciniam komitetui jau antrus metus iš eilės vadovauja Amerikos lietuvė Lidija Rasutis. Ši asociacija vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų ir verslininkų žmonas iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje.
 
„Nors dabartinės galimybės organizuoti šventinį labdaros renginį iškilus karantinui ir pasikeitė, tačiau esminis tikslas vardan ko tai darome - ne. Suprantame, kad onkologijos ligoniai praeidami gydymą yra ypatingai jautrios būsenos, o jų imuninė sistema nepajėgi kovoti su papildomais virusais iš aplinkos. Todėl susisiekę su onkologijos ligoninėmis aptarėme šiuo metu labai aktualų jiems poreikį - patalpos oro dezinfekavimo įrangą,- apie šių metų išskirtinį projektą pasakoja Lidija Rasutis.

„Mes pakeitėme internetinė platformą, aukcioną padarėme internete. Rinkome pinigus, rinkome prizus. Kai UAB „Roche Lietuva“ pasakė, kad mus parems, supratome, kad galėsime bent kažkiek nupirkti tos specialios oro dezinfekavimo įrangos. Iš viso surinkome virš 33 tūkstančių eurų. Tai buvo stebuklas... Net pandemijos metu buvo suaukota tiek lėšų,- džiaugėsi pavykusia akcija L. Rasutis.

„Su šia organizacija dirbame daugiau nei 10 metų. Viena iš jos paramos krypčių dedikuota onkologinei pagalbai, teikiama pagrindinėm įstaigom, kurios gydo onkologinius ligonius. Šios paramos dėka gydymo įstaigos aprūpinamos tam tikromis priemonėmis. Ankščiau tai buvo biopsinės adatos, kurios padėjo krūties vėžio diagnozę nustatyti ankstyvoje susirgimo stadijoje. Vėliau buvo dovanojami vėžio žymekliai, kurių dėka buvo nustatomi labai maži navikai, kad būtų galima kuo anksčiau išoperuoti. Kartu ši akcija paskatino didesnį viešumą. Moterys gali eiti konsultuotis ne vien dėl įtariamos ligos, bet ir prevenciškai. O tai pasitarnauja krūties vėžio diagnostikos gerinimui visoje Lietuvoje,“ - atkreipdamas dėmesį į šios organizacijos svarbą, kalbėjo gydytojas onkologas-chemoterapeutas A. Česas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės atstovai padėkojo Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos nariams už suteiktą labdarą, kuri pasitarnaus pacientų, o kartu ir medicinos personalo saugumui. Taip pat pasidžiaugė, kad šios organizacijos atliekami geri darbai virsta gražiu ilgalaikiu bendradarbiavimu.

Paaukoti baktericidiniai UV recirkuliatoriai jau šiomis dienomis bus pastatyti Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos departamento chemoterapijos dienos centre, procedūriniuose kabinetuose ir laukiamuosiuose.

 

 

Atgal