Naujienos

JAV ambasados skirti inkstų terapijos aparatai – vertinga parama

2023-04-13

JAV ambasados skirti inkstų terapijos aparatai – vertinga parama

Klaipėdos universiteto ligoninės filiale „Klaipėdos ligoninė“ pacientams sėkmingai atliekamos procedūros ir su JAV ambasados dovanotais inkstų terapijos aparatais.

„Klaipėdos ligoninės“ Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Ričardas Slavinskas paaiškino, kad dovanota moderni įranga naudojama ilgalaikei pakaitinei inkstų terapijai sunkiems pacientams, kuriems pasireiškia gyvybinių funkcijų sutrikimai. Taip gali nutikti dėl įvairių traumų, taip pat galvos smegenų traumų, COVID-19 ligos, nudegimų, sepsio su daugybiniais organų pažeidimais. Iki šiol ligoninė turėjo tris tokius aparatus.

Inkstų terapijos aparatas taip pat tinkamas dializuojamam pacientui, kurį ištinka šokas ar reikalinga kitokia skubi pagalba. Be šio aparato tokiam pacientui gydytojai negalėtų padėti, nes įprasti dializės aparatai jiems nėra tinkami - sukelia grėsmę sveikatai ir gyvybei.

„Tai viena iš daugelio priemonių, padedanti gelbėti žmonių gyvybes. Šie dovanoti aparatai padidino mūsų kiekybinius pajėgumus. Naudojome tris tokius aparatus, dabar turime jau penkis - tai išplėtė mūsų galimybes pagelbėti sunkiems pacientams“, - sakė R. Slavinskas.

Atgal