Naujienos

Euromelanomos dienos minėjimas ir pacientų konsultavimas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

2018-04-17

Nuo 2007 metų Lietuvoje ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje organizuojama Euromelanomos dienos minėjimas.

Euromelanomos diena yra visos Europos odos vėžio prevencijos projektas, kurio tikslas – skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją, ankstyvąją diagnostiką ir gydymą. Odos vėžį įmanoma pastebėti reguliariai apžiūrint savo odą, o pastebėta ankstyvoje stadijoje ši liga gali būti sėkmingai gydoma.

Melanoma – agresyviausia odos vėžio forma. Tačiau anksti ją nustačius išgydyti galima apie 97 proc. pacientų. Melanoma sudaro apie 15 proc. visų odos vėžio atvejų. Ši liga išsivysto arba iš jau esančių, arba iš naujai atsiradusių apgamų.

Reikėtų atkreipti dėmesį į odos darinius, kurie pakeitė dydį, spalvą ir/ar formą, yra paraudę ar blizgūs, grublėto, nelygaus paviršiaus, tarsi padengti žvyneliais, atrodo kaip žaizdelė, tačiau negyja, kraujuoja, niežti ar šlapiuoja.

Didesnę nei vidutinę riziką susirgti odos vėžiu turi asmenys, kurie yra šviesios odos ir greitai nudega saulėje, arba kurie vaikystėje buvo smarkiai nudegę. Riziką kelia tai, jei daug laiko praleidžiate saulėje dirbdami ar laisvalaikio metu, ar esate veikiami intensyvios saulės trumpais periodais (pavyzdžiui, per atostogas), ar naudojatės soliariumo paslaugomis.

Taip pat sunerimti reikia tiems žmonėms, kurie turi daugiau kaip 50 apgamų bei tiems, kurių giminėje yra buvę odos vėžio atvejų. Jei aptikote įtartiną odos darinį ar pakitusį apgamą, kreipkitės į gydytoją dermatologą.

Šiais metais gegužės 3 dieną Klaipėdos universitetinėje ligoninėje Euromelanomos dienos proga kviečiami nemokamai išsitirti visi, kuriuos neramina apgamai.

Norintys dalyvauti Euromelanomos dienos minėjime ir gyventojų konsultacijose, būtina išankstinė registracija Klaipėdos universitetinės ligoninės konsultaciniame skyriuje telefonu:

8 46 396523, 8 46 396568, 8 46 396684, 8 46 396594.

Vietų skaičius ribotas.

Atgal